درباره ما

شرکت تجهیزات گاز تامکار

شرکت تجهیزات گاز تامکار

شرکت ساخت تجهیزات گاز تامکار در سال ۱۳۷۹ و با هدف بومی‌سازی دانش فنی طراحی و ساخت تجهیزات در بخش انرژی توسط جمعی از کارآفرينان بخش صنعت پايه گذاری شد.
این مجموعه، نمادی آشکار از مشارکت بخش خصوصی در رشد صنعتی، اشتغال زایی، توسعه اقتصادی ایران اسلامی و اهتمام و کوشش هرچه بیشتر برای شکوفایی صنعتی و پتانسیل های فکری این مرز و بوم است.
از آنجا که بومی‌سازی دانش فنی طراحی و ساخت ماشین آلات و تجهیزات صنعتی خط مشی کلیه شرکتهای این مجموعه بوده است، همواره تلاش نمود است تا با تحمل سختی‌های تولید در مقایسه با واردات، و پرداخت هزینه‌های گزاف خرید تکنولوژی، در مسیر استقلال صنعتی میهن گام بردارد.
سابقه درخشان در زمینه طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی بیش از 400 جایگاه سوخت‌گیری CNG با ظرفیت های متفاوت از بزرگ، متوسط و کوچک در سراسر کشور، ساخت انواع کمپرسورهای فشار بالای گاز طبیعی، ساخت انواع مبدل‌های حرارتی فشار بالا، ساخت انواع درایرهای جذبی، ساخت انواع Separator و نیز تامین انواع Instrument و بالک متریال، این شرکت را بر آن داشت تا با ورود به حوزه انرژی‌های نو و نیز ساخت تجهیزات حفاری گامی دیگر در جهت استراتژی غایی خود که خودکفایی و استقلال صنعتی ایران است، بردارد.

خانواده تامکار گاز

ترکیب تخصصی اعضای هیأت مدیره و مدیران این شرکت به گونه ایست که گنجینه ارزشمندی از تجربه و دانش تخصصی را در حوزه های فنی، اجرایی، صنعتی و تجاری در اختیار مجموعه نهاده که این امر در اخذ تصمیمات منطقی با لحاظ منافع و مصالح اصولی سازمان و مشتریان اعم از پیمانکاران، کارفرمایان، خریداران و … نقشی انکار ناپذیر دارد.
اهتمام خانواده بزرگ تامکار گاز در اين سال‌ها آن بوده كه با بهره مندی از نيروی انسانی بومی دانش محور و متعهد خويش و استفاده از تكنولوژی روز دنيا ضمن شناسايی نقاط قوت و ضعف خود و بررسی دقيق فرصت‌ها و تهديدهای محيطی، بر غنای توانمندی خويش در صنايع مختلف بيفزايد و حتی در شرايط دشوار تحريم‌ها، بحران‌های داخلی و بین المللی به چرخش چرخه صنعت و اقتصاد كشور ياری رساند که البته حاصل این اهتمام در فعالیت‌ها و پروژه‌های انجام شده نمایان است.

تامکارگاز اولین در ایران

اولین‌ها

  • اولین شرکت صاحب دانش فنی در طراحی و ساخت تجهیزات CNG در ایران
  • افتتاح اولین مرکز مانیتورینگ و کنترل جایگاه‌های سوخت‌گیری گاز در ایران
  • راه‌اندازی ایستگاه جمع‌آوری گازهای مشعل (فلر) و بازگرداندن آن به چرخه تولید برای اولین بار در ایران
  • ساخت کارخانه لوله‌های حفاری نفت و گاز برای اولین بار در ایران
  • گازرسانی به مناطق کوهستانی و صعب‌العبور به روش خط لوله مجازی (VPL) برای اولین بار در ایران
  • از پايه‌گذاران و توسعه‌دهندگان اصلی صنعت CNG در كشور و پيشتاز در حوزه كسب دانش فنی و ساخت داخل فناوری‌های حوزه صنعت نفت و گاز
  • پیشگام و مبتکر در توسعه استفاده از CNG به عنوان سوخت جایگزین برای وسایل نقلیه در ایران
  • اولین و تنها عضو ایرانی هیئت مدیره انجمن خودروهای گازسوز آسیا و اقیانوسیه (ANGVA)

گواهینامه‌ها

برخی از شرکت‌های تابعه

شرکت پرفوراتور تام پارس

تولید لوله‌های حفاری با تمرکز بر صنعت نفت و گاز و طراحی، ساخت و مونتاژ انواع دستگاه‌ها، تجهیزات و قطعات مرتبط با صنعت نفت و گاز، انجام کلیه امور بازرگانی، خرید و فروش، تهیه و توزیع کلیه کالاهای مجاز بازرگانی، خدمات تولید کالا و خدمات پس از فروش لوله های حفاری و کلیه قطعات و تجهیزات متعلّقه در بخش نفت و گاز و کلیه صنایع مرتبط، خدمات مشاوره فنی و مهندسی، اخذ و اعطای نمایندگی از شرکتهای معتبر داخلی و خارجی، واردات و صادرات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی

شرکت پرفوراتور تام پارس
شرکت توسعه صنایع تاک‌تک

شرکت توسعه صنایع تاک‌تک

زمینه فعالیت اصلی تعمیرات و نگهداری ماشین آلات دوار نفت و گاز:
1) کمپرسورهای پیستونی (رفت و برگشتی) با فشار متوسط و فشار بالا
2) کمپرسورهای گاز اسکرو روغنی و خشک
3) کمپرسورهای گاز سانتریفیوژ
4) تعمیرات و نگهداری موتورهای دیزل و گازسوز
سرویس‌های دیگر در حال انجام:
– پشتیبانی لوازم جانبی
– ارائه کننده راه حل های مهندسی برای انواع واحدهای فشرده سازی گاز
– ارائه کننده راه حل های مهندسی برای طراحی مجدد انواع واحدهای فشرده سازی گاز برای کاربری های جدید و شرایط جدید
– طراحی پکیج انواع کمپرسورهای پیستونی و اسکرو برای گازهای صنعتی و گازهای طبیعی